wtorek, 2 lipca 2013

o jakim ślubie marzysz?

Bajeczny ślub. Suknia księżniczki, buciki z kryształkami, elegancki smoking,  sala balowa, dużo gości czy skromna uroczystość? Postanowiłam sprawdzić jak to wygląda dziś, o jakim ślubie marzymy?

Rzeczywiście większość kobiet wpada w szał ślubno-weselnych przygotowań – wszystko ma być perfekcyjne. Panowie nie przejmują się, aż tak drobiazgami. Takie przygotowania trwają długi czas, aktualnie oczekiwania na salę weselną trwają od 1 roku wzwyż, wybór odpowiedniego stroju i dodatków wymaga długich poszukiwań, sprawdzenie menu, przetestowanie fotografa i zespół muzyczny, zadbanie o nastrój poprzez dekoracje  czy oświetlenie to nie mała praca, oczywiście mając odpowiednie znajomości ślub można zorganizować o wiele szybciej. W zasadzie nie ma rzeczy niemożliwych.
Tradycyjne śluby i wesela są normą – zaślubiny w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego, wesele w restauracji. Co raz więcej par jednak marzy o ślubie w plenerze. W Polsce ciągle napotykamy na wiele trudności ze strony Kościoła i/czy Urzędów, często zaślubiny stają się niemożliwe. Państwo Młodzi uciekają się wówczas do pewnych sztuczek, wynajmując np. aktora, który odegra rolę urzędnika udzielając fikcyjnego ślubu, a ten właściwy odbywa się w Urzędzie w innym terminie w gronie najbliższych osób.
Mając odpowiedni budżet albo bardzo ograniczając listę gości chętnie organizujemy śluby zagranicą np. we Włoszech lub na Cyprze, coraz częściej Młoda Para wybiera też bardziej egzotyczne zakątki, jak Wyspy Karaibskie.
A co z tak niecodziennymi pomysłami, jak ślub pod wodą? Ślub w powietrzu? Takie pomysły są rzeczywiście realizowane najczęściej zagranicą, mamy nadzieję, że prawo w Polsce w końcu pozwoli na więcej swobody w realizacji ślubów marzeń.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz