wtorek, 2 lipca 2013

zdrowy lifestyle


Co robicie dla siebie, by czuć się zdrowo i w pełni sił? Dla dobrego samopoczucia wystarczy tylko/aż dobre odżywianie , ruch i relaks-sen.
Człowiek z natury jest leniwy, naprawdę. Albo wpada w błędne koło codzienności – praca, szybkie jedzenie, tv. Nie ma w takim trybie życia, ani czasu na przygotowanie i zajadanie się dobrą jakościowo żywnością, nie ma też czasu na aktywność fizyczną. Żyjąc świadomie bez najmniejszego problemu powinniśmy wprowadzić w nasze życie pozytywne nawyki, które wzbogacą nasze życie.
Co to znaczy żyć świadomie? To nic innego jak znać samego siebie, posiadanie wiedzy co mi służy, a co szkodzi, co wpływa na mój rozwój, a co mnie zatrzymuje, to profilaktyka, to wsłuchanie się w siebie, dbanie o siebie i otoczenie.
Na nasze samopoczucie ma wpływ to co zjadamy. Wszystkich zachęcam do zrobienie testów na tolerancję pokarmową. Każdy organizm jest inny, jedne produkty nam służą inne szkodzą. Czasem jest tak, że jedząc dany produkt, który nasz organizm nie toleruje, skutki tego odczuwamy po 2 dniach. Takie testy są dość drogie, jednak warto w nie zainwestować, można też skorzystać z poradni alergologicznej być może będzie można je wykonać za darmo… oczywiście po długim odczekaniu na termin ;) Samo przygotowywanie posiłków to duża frajda, po zjedzeniu dobrego posiłku powinniśmy odczuwać satysfakcje, zdrowe jedzenie doda nam energii i dostarczy organizmowi niezbędnych witamin. Jak we wszystkim liczy się też – systematyczność i umiar – jedzmy o podobnych porach i mniej (za to częściej). Nie chodzi o to, by nagle zrobić rewolucję (…chociaż…), ale zastanówcie się po jakie produkty sięgacie w sklepie, zamiast chipsów do podjadania weźmy orzechy (migdały, włoskie, laskowe), próbowaliście łuskany słonecznik lub dynię podpieczoną na patelni? Pycha! Zaczął się sezon na świeże owoce i warzywa korzystajmy z tego jak najwięcej, może zamiast supermarketu wybierzmy się na targ po nasze rodzime produkty. Czosnek z Egiptu? Czy czosnek z Polski? Nawet zapach jest inny, przekonajcie się sami!
Sylwetka modelki czy modela to nie jest cel dla każdego i całe szczęście. Jednak ruch to błogosławieństwo dla naszego ciała i dobrego samopoczucia, nie ma to jak porządnie się spocić! Wystarczy 15 minut  każdego dnia albo dłużej np. 3 x w tygodniu – dobre efekty każdy zauważy. Na szczęście nie trzeba kupować karnetów na siłownie, mając motywację, a każdy powinien ją mieć, możemy włączyć Internet i znaleźć ćwiczenia, które nam będą odpowiadały. Oczywiście jeśli macie czas i pieniądze wybór siłowni oraz konsultacje z trenerem to bardzo dobry wybór. Rolki, rower, basen – wybierzcie i ruszajcie się!
Ruch to też forma relaksu, jeśli czujemy odpływ energii wciągu dnia możemy się poruszać albo inaczej - zrobić sobie miłą drzemkę, ale nie dłużej jak 15 minut, świetnie nas zregeneruje. Możemy włączyć ulubioną muzykę, położyć plasterki ogórka na powieki – powstaniemy fresh and young J Często niestety zarywamy noce, kładziemy się zbyt późno, poranki są ciężkie, gdy trzeba zebrać się do pracy. Czasem należy odpuścić, po prostu odpuścić, bo organizmowi należy się dobry sen.
Dopieszczajmy się, nie tylko „od święta”, ale każdego dnia. Jedzmy zdrowo i smacznie. Delektujmy się, a nie katujmy. Smakujmy to życie!
Na koniec rarytas dla Was - spirulina – najczystsze algi dodajmy je do modnych, pysznych i zdrowych smoothie. Zmiksujcie banana, kiwi i łyżeczkę spiruliny – pycha!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz