środa, 14 sierpnia 2013

czas na pobudkę? wakeboarding


Wakeboarding to sport wodny, polegający na płynięciu na powierzchni wody za pomocą specjalnej deski wakeboardingowej trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub na wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

W Polsce wyciągi do wakeboardingu znajdują się m.in. Margoninie, który miałam przyjemność odwiedzić w zeszły weekend i dzięki temu potwierdzam powyższą definicję, gdyż na własne oczy mogłam obserwować zmagania zawodników na IV Mistrzostwach Polski i dziś wiem już czym jest wakeboard… no może nie do końca, bo ze względu na brak umiejętności pływania (no dobra: nie pływam w ogóle :]) nie spróbowałam jak smakuje szaleństwo w wodzie.
Zajęta pstrykaniem zdjęć mojego debiutującego Ukochanego mogłam zaobserwować, że jeśli lubicie latem spędzać czas w wodzie, potraficie pływać, lubicie szaleństwo i chcecie spróbować czegoś nowego i wziąć łyk adrenaliny to wakeboard jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę! Chociaż jak twierdzi mój znajomy, który ma 18-letnią córkę, to ten sport go uspokaja :D
Bardzo szybko opanujecie ten sport i poczujecie o co w nim chodzi. Kilka próbnych startów i już wiecie jak Wasze ciało ma reagować i współgrać z linką doczepioną do wyciągu oraz z nartami (deską). Na szczęście upadki nie bolą!
Moment, moment .. nie jest to takie oczywiste, ponieważ tego sportu można uczyć się bardzo długo jeśli nie zadowolą Was podstawowe umiejętności - wynurzenia i utrzymania się na wodzie. Można zaliczyć milion upadków (już przy dużej prędkości –bolesnych), przy chęci wykonywania różnych ewolucji - ale z tego co widziałam, to wciąga, bo każdy upadek motywuje do kolejnej próby :))
W całej Polsce poza miejscami, w których są wyciągi do wakeboardu możecie też znaleźć jeziora, zalewy, gdzie lina zaczepiona jest do łodzi. Korzystajmy z lata jeszcze i nawiązując do ostatniego posta – podejmujmy nowe wyzwania!
Tak, tak obiecałam sobie, że do przyszłego lata opanuje (trwałe) pływanie :)


1 komentarz:

  1. Świetne! To muszą być niezwykłe emocje! ;))

    OdpowiedzUsuń